Σάββατο, 27 Απρ.

Η Τότεναμ φώναξε “παρούσα” στη διαπα-Σον! (video)

Με απίστευτο σόου του Σον, που πέτυχε 4 γκολ, η Τότεναμ συνήλθε από το “κάζο” της πρεμιέρας με την Έβερτον και ισοπέδωσε τη Σαουθάμπτον με 2-5 στη 2η αγωνιστική της Premier League.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, από το γκολ του Ντάνι Ίνγκς στο 32′, η Τότεναμ αρχικά ισοφάρισε με τη λήξη του ημιχρόνου και “ξέσπασε” στο δεύτερο μέρος, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Νοτιοκορεάτη άσο, Σον, που πέτυχε συνολικά 4 τέρματα (45′, 47′, 64′, 73′) με τον Χάρι Κέιν να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα στο 82′.

Το μόνο που κατάφερε η Σαουθάμπτον ήταν να μειώσει στο τελικό 2-5 με πέναλτι, ξανά με τον Ινγκς στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έτσι τα “σπηρούνια” πήραν το πρώτο τους τρίποντο φέτος στο πρωτάθλημα, ενώ οι “άγιοι” μετά από δύο αγωνιστικές δεν έχουν πάρει ακόμα βαθμό.