Κυριακή, 5 Μαΐ

Ίντερ – Μπολόνια 2-2: Γκέλα για τους «νερατζούρι»

Η Ίντερ παρότι προηγήθηκε 2-0, εν τέλη είδε την Μπολόνια να ισοφαρίζει, με τους «νερατζούρι» να μην καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη, απλώνοντας με αυτό τον τρόπο δυο σημαντικούς πόντους στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στην Serie A.

Η Ιντερ δεν μπόρεσε να νικήσει στο την Μπολόνια εντός έδρας, μολονότι προηγήθηκε με 2-0, έχοντας σαφές προβάδισμα για το τρίποντο.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε στο σκορ με τον Ατσέρμπι στο 11ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Λαουτάρο Μαρτίνες έκανε το 2-0, σε μια αναμέτρηση που έδειχνε πως είχε τελειώσει.

Ωστόσο η Μπολόνια δεν παράτησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει με πέναλτι του Ορσολίνι στο 19′ πριν ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Ζίρκζε στο 52΄.

Κάτι που είχε ως αποτέλεσμα η Ίντερ να πάρει μόνο ένα βαθμό, σε μια «άσχημη» γκέλα για την ομάδα του Μιλάνου.