Ίντερ – Σασουόλο 4-2: Νίκη δεύτερης θέσης για τους νερατζούρι

Η Ίντερ δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση απέναντι στην Σασουόλο, καταφέρνοντας να πάρει μια εύκολη νίκη με σκορ 4-2 για το ιταλικό πρωτάθλημα. Με αυτό τον τρόπο οι γηπεδούχοι σκαρφάλωσαν στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η Ίντερ μπήκε από την αρχή πιο δυνατά στο παιχνίδι, με τον Λουκάκου να βρίσκει δίχτυα στο 41ο λεπτό. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 χάρη στο αυτογκόλ του Ρουάν, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ έκανε το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι στο 63′ μείωσαν σε 3-1 με τον Ενρίκε, ενώ ο Φρατέζι στο 77΄ έκανε το 3-2. Παρόλα αυτά ο Λουκάκου στο 89′ έδιωξε το άγχος από τους συμπαίκτες του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Ίντερ έφτασε στους 66 πόντους, έχοντας ωστόσο ένα περισσότερο παιχνίδι.