Σάββατο, 27 Απρ.

Ίντερ – Σπέτσια 3-0: Με το γκάζι πατημένο οι «νερατζούρι» στη Serie A

Η Ίντερ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στη δεύτερη αγωνιστική της Serie A επικρατώντας με 3-0 και έκανε το  στα δυο στα δυο, δείχνοντας να είναι σε εξαιρετική κατάσταση το ξεκίνημα της σεζόν.

Η Ίντερ του Ιντσάγκι δείχνει έτοιμη να αφήσει πίσω το φινάλε της περσινής σεζόν που την άφησε εκτός τίτλων, ξεκινώντας δυναμικά το σκουντέτο.

Από τη στιγμή που ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για τους «νερατζούρι» του Σιμόνε Ιντσάγκι.

Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους φιλοξενούμενους. Την ίδια ώρα στη Ρέτζιο Εμίλια, η Σασουόλο έπαιρνε τους πρώτους της βαθμούς με 1-0 επί της Λέτσε και το Γιώργο Κυριακόπουλο να παίζει -ουσιαστικά- σε όλο το ματς και να αντικαθίσταται στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.