Σάββατο, 27 Απρ.

Ιωνικός – ΠΑΟΚ: Τα γκολ του Φιλίπε Σοάρες για το 1-0 και του Νέλσον Ολιβέιρα για το 2-0

ΦΩΤΟ intime

Ο ΠΑΟΚ ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ιωνικό στη Νίκαια για τη 12η αγωνιστική της Super League 1 και πήρε σημαντικό προβάδισμα με 2-0.

Ο ΠΑΟΚ “χτύπησε” δύο φορές μέσα σε εφτά λεπτά, με τον Φιλίπε Σοάρες να σκοράρει στο ντεμπούτο του στη βασική ενδεκάδα και τον Νέλσον Ολιβέιρα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας τους.

Ο Σοάρες άνοιξε το σκορ στο 27′ με πλασέ σχεδόν σε κενή εστία, μετά από ωραία συνεργασία των Κωνσταντέλια και Ράφα Σοάρες, ενώ ο Ολιβέρεια εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του Τσιγκρίνσκι και πέτυχε το γκολ με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή.

Το γκολ για το 1-0 του ΠΑΟΚ

Το γκολ για το 2-0 του ΠΑΟΚ