14oC Αθήνα

“Καλπάζει” προς τον τίτλο! Στο +7 απ’τη Ρόμα η Γιουβέντους [vid]

Ασταμάτητη προς την κατάκτηση και του φετινού τίτλου συνεχίσει η Γιουβέντους. Η “μεγάλη Κυρία” βρήκε το… καλό της πρόσωπο στην επανάληψη του εκτός έδρας -eεξ αναβολής΄- αγώνα με την Κροτόνε και νίκησε με 2-0. Νικά και με 9 παίκτες η Μίλαν.

Η Γιουβέντους άνοιξε πάλι τη διαφορά από τη Ρόμα στους επτά βαθμούς, μετά τη νίκη στο “Έτζιο Σίντα” επί της Κροτόνε με 2-0, σε εξ αναβολής αγώνα.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας “ξύπνησε” στο δεύτερο ημίχρονο κι έφτασε στη νίκη με τα γκολ των Μάριο Μάντζουκιτς (61′) και Γκονζάλο Ιγκουαΐν (74′).

Το περασμένο Σάββατο η Μπολόνια συνετρίβη στο «Νταλ Άρα» με 7-1 από τη Νάπολι, απόψε όμως κατόρθωσε να κρατήσει τη Μίλαν στο 0-0 ως το 89ο λεπτό.

Στο σημείο εκείνο ο Μάριο Πάσαλιτς νίκησε τον Ντα Κόστα και σημείωσε το μοναδικό γκολ της συνάντησης, που έδωσε μεγάλη στους «ροσονέρι» οι οποίοι έπαιζαν ήδη με 9 παίκτες (!), λόγω των αποβολών των Παλέτα και Κούτσκα! Ο Οικονόμου ήταν στον πάγκο για τους «ροσομπλού», ενώ ο Τοροσίδης μπήκε ως αλλαγή στο 77΄, στη θέση του Μπαγιέ.