22oC Αθήνα

«Καταρρέει» η Βαλένθια στην Ισπανία (video)

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι, με τρεις αποβολές και ανατροπή του σκορ, η Γρανάδα “σκότωσε” με 2-1 τη Βαλένθια, η οποία και βρίσκεται πια στη ζώνη του υποβιβασμού στην Ισπανία.

Οι “νυχτερίδες” γλίτωσαν μέσω VAR ένα γκολ του Κένεντι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με τέρμα του Γκαμειρό στο 36′. Οι γηπεδούχοι “απάντησαν” όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και οι παίκτες της Βαλένθια “αυτοκτόνησαν” στη συνέχεια με τους Τζέισον και Γκέδες να δέχονται κόκκινες κάρτες και να αφήνουν την ομάδα του με 9 παίκτες.

Αμέσως μετά αποβλήθηκε κι ο Ντουάρτε για τη Γρανάδα, αλλά με γκολ του Μολινό στο 88′, η ανατροπή ολοκληρώθηκε κι έστειλε την ομάδα του Μαρτίνεθ κοντά στις θέσεις της Ευρώπης. Αντίθετα, η Βαλένθια “καταρρέει” πια στη βαθμολογία και είναι ισόβαθμη με δύο ακόμη ομάδες στη ζώνη του υποβιβασμού.