Σάββατο, 11 Μαΐ

Κύπελλο Αγγλίας: Γλίτωσε το «σοκ» η Έβερτον! «Ντόρτια» από τη Λέστερ (videos)

Η Λέστερ επέδειξε την ανωτερότητά της κόντρα στην Στόουκ και στο Κύπελλο Αγγλίας, κάνοντας εύκολο διπλό με 4-0, παρότι αγωνίστηκε με αρκετούς αναπληρωματικούς.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς προηγήθηκε με τον Τζάστιν στο 34′ και εμφανίστηκε “καταιγιστική” στο δεύτερο μέρος για να μετατρέψει σε… περίπατο το ματς, χάρη σε γκολ των Ολμπράιτον, Πέρεθ και Μπαρνς.

Με τη “φωτιά” έπαιξε αντίθετα, από την πλευρά της η Έβερτον, αφού χρειάστηκε την παράταση για να αποκλείσει τη Ρόδεραμ της Τσάμπιονσπιπ, από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Η ομάδα του Αντσελότι προηγήθηκε με τον Τοσούν μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ολοσούντε κι έτσι χρειάστηκε ένα γκολ του Ντουκουρέ στον έξτρα χρόνο, για να πάρει η Έβερτον την πρόκριση στον 4ο γύρο της διοργάνωσης.