Παρασκευή, 29 Μαρ.

Κύπελλο Αγγλίας: Βρήκε αντίπαλο και… ξέσπασε η Άρσεναλ! [vid]

Δέχθηκε 10 γκολ από την πανίσχυρη Μπάγερν Μονάχου, ενώ ο Αρσέν Βενγκέρ ακούει τους οπαδούς της ομάδας να ζητάνε την απομάκρυνση του. Οι “κανονιέρηδες” αποφάσισαν να σοβαρευτούν και μην πέσουν… θύμα τεράστιας έκπληξης κόντρα στην άσημη Λίνκολν, την οποία και διέλυσαν με 5-0 και πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Την πρόκριση στους “4” του F.A. Cup πήρε η Άρσεναλ, που συνέτριψε με 5-0 την Λίνκολν στο Λονδίνο (ομάδα της 5ης κατηγορίας στην Αγγλία), σε ένα ματς όπου η προσοχή ήταν στραμμένη και στην εξέδρα και το… κράξιμο που δέχθηκε ο Αρσέν Βενγκέρ.

Παρά το εύρος του σκορ, οι Λονδρέζοι άργησαν πολύ να… κουνήσουν τα αντίπαλα δίχτυα, με τον Γουόλκοτ να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος όμως χορτάσαμε γκολ Ο Ζιρού (53′) έκανε το 2-0, ο Γουότερφολ (58′) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ οι Σάντσες (72′) και Ράμσεϊ (75′) διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Arsenal vs Lincoln City 5-0 ~ Goals… από replaygoals