Κύπελλο Ισπανίας: Προκρίθηκε στον τελικό η Ρεάλ Μπέτις με γκολ στις καθυστερήσεις

Η Ρεάλ Μπέτις έκανε τα εύκολα δύσκολα στο δεύτερο ημιτελικό με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, αλλά πήρε τελικά την ισοπαλία με 1-1 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας, χάρη στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 στο πρώτο ματς.

Οι Σεβιγιάνοι “πάγωσαν” στο 80′ όταν ο Μπεμπέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, αλλά όταν όλα έδειχναν παράταση, ο Ιγκλέσιας πέτυχε ένα “χρυσό” γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στην ομάδα του την πρόκριση.

Η Ρεάλ Μπέτις θα έχει έτσι την ευκαιρία να διεκδικήσει τον τίτλο του Copa del Rey στον τελικό κόντρα στη Βαλένθια, η οποία είχε εξασφαλίσει από χθες (02/03) το δικό της “εισιτήριο” για το ματς του τροπαίου.