Κύπελλο Ιταλίας: Στους «8» η Μίλαν που λύγισε στη «ρώσικη ρουλέτα» την Τορίνο

Η Μίλαν με ήρωα τον αναπληρωματικό τερματοφύλακά της, Τσιπριάν Ταταρουσάνου, πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας επί της Τορίνο με σκορ 5-4 στα πέναλτι, όπου οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες μετά τη «λευκή» ισοπαλία στα 120 λεπτά του «Σαν Σίρο».

Με τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς να ξεκινά βασικός μετά από σχεδόν 2 μήνες για τη Μίλαν και να αγωνίζεται για 45 λεπτά, αλλά να μη βρίσκει δίχτυα -όπως και κανείς άλλος άλλωστε- οι «ροσονέρι» έμειναν στο 0-0 με την Τορίνο στο «Σαν Σίρο» στο νοκ άουτ ματς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας, με το ματς να οδηγείται στην παράταση και κατόπι στα πέναλτι.

Ο Ταταρουσάνου εκεί απέκρουσε την εκτέλεση του Ρινκόν με τους παίκτες της Μίλαν να είναι αλάνθαστοι και στις πέντε δικές του εκτελέσεις και έτσι οι «ροσονέρι» προκρίθηκαν στα προημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσουν την Φιορεντίνα στο «Αρτέμιο Φράνκι» σε μονό ματς.