La Liga: “Γκέλαρε” η Ρεάλ Μαδρίτης! Στην κορυφή η Μπαρτσελόνα (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν κατάφερε να κρατήσει παρά ελάχιστα την πρώτη θέση στη La Liga, αφού μια εβδομάδα μετά τη νίκη επί της Μπαρτσελόνα στο Clasico, ηττήθηκε στη Σεβίλη από τη Ρεάλ Μπέτις με 2-1.

Οι “μερένγκες” έκαναν κακό παιχνίδι και θα μπορούσαν να έχουν γνωρίσει πιο… βαριά ήττα, αλλά οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Το σκορ άνοιξε με μία “βολίδα” του Σίντνεϊ στο 40′, αλλά ο Μαρσέλο κέρδισε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και ο Μπενζεμά με εύστοχη εκτέλεση, έστειλε τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Η Μπέτις επιβεβαίωσε όμως την ανωτερότητά της και στο δεύτερο μέρος, βρίσκοντας τελικά το γκολ της νίκης με ένα πρώην παίκτη της Μπαρτσελόνα, τον Τέγιο, ο οποίος και έστειλε την παλιά του ομάδα ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας (με δύο βαθμούς διαφορά), “σκοτώνοντας” τους Μαδριλένους με το 2-1 στο 82′.