Site icon NewsIT

Λαμία – Ατρόμητος: Τέσσερα γκολ μέσα σε δεκαπέντε λεπτά και χαμένο πέναλτι

26.11.2023 | 20:20

SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΝΑΣΟΣ ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Απίστευτα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο του ΛαμίαΑτρόμητος, για την 12η αγωνιστική της Super League. “βροχή” από γκολ και ένα χαμένο πέναλτι.

Το πρώτο ημίχρονο στο Λαμία – Ατρόμητος θύμισε ματς της Premier League, με τις δυο ομάδες να παίζουν επιθετικά και να σημειώνουν τέσσερα γκολ, για ένα απίστευτο 2-2!

Μόλις στο 4’ ο Ατρόμητος έκανε το 0-1. Ο Ασεβέδο έκανε το αδύναμο πλασέ, η μπάλα βρήκε και στον Κυριάκο Παπαδόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά μετά, η ομάδα του Περιστερίου έκανε το 0-2, με την κεφαλιά του Έντερ.

Η Λαμία μείωσε σε 2-1 στο 13’ με το τέρμα του Μαρτίνεθ, αλλά στο 18’ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ των φιλοξενουμένων για τάκλιν του Τζανδάρη πάνω στον Τσακμάκη. Ο Κολέσεβ όμως έκανε μεγάλη επέμβαση και έβγαλε την εκτέλεση του Βαλένσια. Στο 22’ η αντεπίθεση των γηπεδούχων έφερε το 2-2 του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σλίβκα να πλασάρει εύστοχα από κοντά τον Τσιντώτα.