Παρασκευή, 29 Μαρ.

Λαμία – ΟΦΗ: “Βάφτηκε” ασπρόμαυρο το ματς!

ΦΩΤΟ intime

Σε ένα παιχνίδι που έγινε viral για το βάψιμο των γραμμών την ώρα της σέντρας, ο ΟΦΗ πέτυχε την πρώτη του νίκη στη Superleague, “αλώνοντας” την έδρα της Λαμίας με 2-1.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές ευκαιρίες, ο Βύντρα έκανε ένα τραγικό λάθος στην άμυνα της Λαμίας και με αυτογκόλ, άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, υπέρ του ΟΦΗ στο 35′.

Οι γηπεδούχοι “πάλεψαν” για την ισοφάριση στο δεύτερο μέρος με πρωταγωνιστή τον Ρόμανιτς, αλλά είχαν άσχημα τελειώματα κι οι Κρητικοί τους “τιμώρησαν”. Στο 72′ ο Κοροβέσης έκανε τη σέντρα για τον Σαρδινέρο στην καρδιά της άμυνας της Λαμίας και ο Ισπανός με ιδανική κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Οι Λαμιώτες μείωσαν τελικά σε 2-1 στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Ρόμανιτς, αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε παρά τα 11(!) λεπτά των καθυστερήσεων, με τον ΟΦΗ να πανηγυρίζει μια σημαντική νίκη, λίγες μόνο ημέρες μετά τον αποκλεισμό του από το Europa League.