Παρασκευή, 3 Μαΐ
24oC Αθήνα

Λάτσιο – Λέτσε 2-2: Ισοπαλία στις καθυστερήσεις για τους Λατσιάλι

Η Λάτσιο “έσωσε” στις καθυστερήσεις το βαθμό της ισοπαλίας, με το 2-2 κόντρα στη Λέτσε, αλλά πλέον έχει αρχίσει να “απειλείται” η θέση της στην πρώτη 4άδα της Serie A.

Με τη Λέτσε να χάνει πέναλτι και τον Ιμόμπιλε να ανοίγει το σκορ στο 34′, το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά για τη Λάτσιο, αλλά η συνέχεια δεν ήταν αντίστοιχη. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με δύο γκολ του Ουντίν και χρειάστηκε ένα τέρμα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων για να αποφύγουν οι Λατσιάλι την ήττα.

Ακόμη και με τον ένα βαθμό όμως, η ομάδα της Ρώμης κινδυνεύει να χάσει την έξοδο στο Champions League, αφού επέτρεψε στην Ίντερ να την “προσπεράσει” στη βαθμολογία της Serie A, την ώρα που και η 5η Μίλαν μπορεί να μειώσει τη διαφορά τους στον ένα βαθμό και ενώ απομένουν τέσσερις αγώνες για το φινάλε του πρωταθλήματος.