Κυριακή, 5 Μαΐ

Λέτσε – Νάπολι 0-4: Άνετη εκτός έδρας νίκη για τους πρωταθλητές Ιταλίας

Η Νάπολι κέρδισε χωρίς πρόβλημα 4-0 στην έδρα της Λέτσε, με τους Όστιγκαρντ, Οσιμέν, Γκαετάνο και Πολιτάνο να πετυχαίνουν τα γκολ για τους «παρτενοπέι».

Η Νάπολι είχε ένα εύκολο απόγευμα Σαββάτου ενάντια στην Λέτσε, με τους πρωταθλητές Ιταλίας να δείχνουν την κλάση τους και να παίρνουν μια εύκολη νίκη με σκορ 4-0.

Ο Όστιγκανρτ έκανε το 1-0 στο 16ο λεπτό, με τους «παρτενοπέι» να ανεβάζουν απόδοση στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης και να πετυχαίνουν τρία τέρματα.

Ο Βίκτος Οσιμέν στο 51΄έκανε το 2-0, με τον Τζιανλούκα Γκαετάνο να σκοράρει στο 88΄για το 3-0. Το τελικό 4-0 για την Νάπολι ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Ματέο Πολιτάνο να σκοράρει με πέναλτι.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία ανέβηκε στην 3η θέση της Serie A με 14 βαθμούς.