15oC Αθήνα

Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου 2-1: Ήττα με ανατροπή για τους «Βαυαρούς» στην Bundesliga

Η Μπάγερν Μονάχου ηττήθηκε με 2-1 από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν και έπεσε από την κορυφή της Bundesliga, μένοντας στο -1 από την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Παρότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Κίμιχ να ανοίγει το σκορ στο 22ο λεπτό, η Μπάγερν Μονάχου δεν πήρε ούτε το βαθμό στο Λεβερκούζεν, αφού η τοπική Μπάγερ έκανε φοβερή ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

Με δύο πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Παλάσιος, οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη και έμειναν “ζωντανοί” στη… μάχη για την Ευρώπη, ενώ οι “Βαυαροί” είναι πλέον στη δεύτερη θέση, πίσω από την ασταμάτητη το 2023 στην Bundesliga, Ντόρτμουντ.