Τρίτη, 23 Απρ.

Λευτέρης Πετρούνιας: Η απονομή του χάλκινου μεταλλίου στον Έλληνα ολυμπιονίκη κι η αφιέρωση στις κόρες του

Ο Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, ανεβαίνοντας στο βάθρο για ακόμα μία φορά.

Ο Λευτέρης Πετρούνιας, ο οποίος είναι μέλος της Stoiximan Tokyo Team, ξεπέρασε όλες τις δυσκολίες και κατάφερε να πάρει ακόμα ένα ολυμπιακό μετάλλιο, γράφοντας ιστορία.

Ο Έλληνας πρωταθλητής τα έδωσε όλα στον τελικό για να γράψει ιστορία και να κατακτήσει και πάλι το χρυσό μετάλλιο, πήρε 15.200 βαθμούς στο πρόγραμμα του, ωστόσο οι δύο Κινέζοι Γιάνγκ Λιου (15.500β.) και Χάο Γιου (15.300β.) ήταν ανώτεροι στον τελικό και τον έστειλαν στην τρίτη θέση, η οποία είναι, φυσικά, μεγάλη επιτυχία.

Δείτε την απονομή του χάλκινου μεταλλίου στον Λευτέρη Πετρούνια:

Από την πλευρά του, ο Έλληνας πρωταθλητής αφιέρωσε το χάλκινο μετάλλιο στις κόρες του.