Δευτέρα, 29 Απρ.

Λιντς – Νιούκαστλ 2-2: Ισοπαλία μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι στην Premier League

Τέσσερα γκολ, τρία πέναλτι, κόκκινη κάρτα και φοβερή εξέλιξη στο σκορ, είχαμε στο παιχνίδι της Λιντς με την Νιούκαστλ για την Premier League, το οποίο και ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 2-2.

Οι δύο ομάδες “καίγονταν” για βαθμούς, με τη Νιούκαστλ να προσπαθεί να μείνει στην πρώτη 4άδα της Premier League και τη Λιντς να δίνει “μάχη” για την παραμονή στην κατηγορία. Τα “παγώνια” ήταν αυτά που μπήκαν πάντως πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με τον Αϊλίνγκ μόλις στο 70 λεπτό του αγώνα, αλλά στο 27′ έχασαν πέναλτι με τον Μπάμφορντ και την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα νίκης.

Οι “ανθρακωρύχοι” αντέδρασαν έτσι και με δύο δικά τους πέναλτι από τον Γουίλσον έφεραν…. τούμπα το ματς. Η Λιντς έσωσε όμως το βαθμό με γκολ του Κρίστενσεν και πήρε την ισοπαλία, παρά την αποβολή του Φίρπο στις καθυστερήσεις.