Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Λίβερπουλ για… κλάματα! Νίκες για Σίτι και Τσέλσι [vids]

Η μαχητική Τσέλσι του Αντόνιο Κόντε δεν πρόκειται να παρατήσει κάνενα παιχνίδι τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Πραγματοποιώντας μεγάλη ανατροπή, οι “μπλε” πέρασαν από την έδρα της Γούοτφορντ, επικρατώντας με 2-1, χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Σκόρερ οι Μπατσουαγί (80′) και Ντιέγκο Κόστα (87′).

Η Τσέλσι έκανε το 2/2 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Σίτι, η οποία νωρίτερα πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Στόουκ, συντρίβοντας την με 4-1.

Σε αντίθεση με τις ομάδες του Μάντσεστερ και τη Τσέλσι, η Λίβερπουλ “γκέλαρε”. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε να κεράσει για ακόμα μία φορά πόνο τους φίλους της, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα από την Μπέρνλι με 2-0. Οι “κόκκινοι” φαίνεται πως ξεκίνησαν από νωρίς τα σκωτσέζικα ντους στον κόσμο τους, καθώς μετά το επικό διπλό (3-4) επί της Άρσεναλ στην πρώτη αγωνιστική, έχασαν εύκολα από την άσημη Μπέρνλι.