Σάββατο, 4 Μαΐ

Μάιντς – Στουτγκάρδη 1-4: Αγγίζει την παραμονή στη Bundesliga η ομάδα του Μαυροπάνου

Η Στουτγάρδη έκανε μεγάλη ανατροπή στην έδρα της Μάιντς, επικράτησε με 4-1 και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, μία αγωνιστική πριν το φινάλε της Bundesliga. Πέρασε σαν αλλαγή στο ματς ο Ντίνος Μαυροπάνος.

Βρισκόμαστε μια αγωνιστική πριν το φινάλε στη Bundesliga και η Μάιντς πήρε μια τεράστια νίκη. Η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου νίκησε -με ανατροπή- την Μάιντς στο «Mewa Arena», ένα αποτέλεσμα που την φέρνει κοντά στην παραμονή στην κατηγορία.

Η Στουτγάρδη έφτασε έτσι τους 32 βαθμούς, όσους έχει και η Μπόχουμ, αλλά βρίσκεται εκτός ζώνης υποβιβασμού. Από την άλλη, η Μάιντς βρίσκεται στην 9η θέση με 45 βαθμούς.

Ο Ίνγκβαρτσεν άνοιξε το σκορ στο 23’ για τους γηπεδούχους, με τον Εντό στο 41’ να κάνει το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκιρασί να κάνει το 2-1 στο 64’. Ο Φούχριχ «έγραψε» το 3-1 στο 78′, ενώ ο Κουλιμπαλί στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-1!