Σάββατο, 27 Απρ.
24oC Αθήνα

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άστον Βίλα 3-2: Σπουδαία ανατροπή για τους γηπεδούχους

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε εντός έδρας 3-2 την Άστον Βίλα με ανατροπή στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής για την Premier League, με το σύνολο του Ερικ Τεν Χαγκ να δείχνει πως έχει σφυγμό παρά το βαρύ κλίμα που επικρατεί.

H Mάντσετσερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 3-2 της Άστον Βίλα στο «Old Trafford» παρά το γεγονός πως βρέθηκαν να χάνουμ με 2-0 μέχρι το 59ο λεπτό.

O Τζον ΜακΓκιν άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό, με τον Ντεντόκερ πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Αυτό ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους στην επανάληψη να μπαίνουν με διαφορετική διάθεση και να φτάνουν στην ισοφάριση χάρη στον Αλεχάντρο Γκαρνάτσο.

Ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής σημείωσε δυο γκολ(59΄και 71΄), με τον Ράσμους Χόϊλουντ στο 82ο λεπτό να κάνει το 3-2 υπογράφοντας με αυτό τον τρόπο την σπουδαία ανατροπή για την Γιουνάιτεντ.

Πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέβηκαν στην 6η θέση της Premier League, δείχνοντας πως έχουν ακόμα σφυγμό/