Τρίτη, 30 Απρ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπόρνμουθ 0-3: Νέα ήττα για την ομάδα του Τεν Χαγκ στην Premier League

Νέο πισωγύρισμα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία και υπέστη ήττα σοκ στο “Ολντ Τράφορντ” με 3-0 από την Μπόρνμουθ, μένοντας ξανά εκτός της πρώτης πεντάδας στην Premier League.

Η Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, με σκόρερ τον Σολάνκε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε όλο το ματς μπροστά της για να αντιδράσει, αλλά χάνοντας μία σειρά από ευκαιρίες, έδωσε τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να τη “σκοτώσουν” στο δεύτερο ημίχρονο.

Με δύο γκολ από Μπίλιγκ και Σενέσι, αμφότερα από ασίστ του Ταβερνιέ, μέσα σε ένα πεντάλεπτο, η Μπόρνμουθ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο διπλό της στο Όλντ Τράφορντ (έχοντας και ακυρωμένο γκολ μέσω VAR στις καθυστερήσεις) και έριξε την ομάδα του Τεν Χαγκ στην 6η θέση της βαθμολογίας της Premier League.