Μάντσεστερ Σίτι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Χάαλαντ και Φόντεν έφτιαξαν το 4-0 του ημιχρόνου

Άσχημα τα πράγματα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι “κόκκινοι διάβολοι” βρίσκονται πίσω στο σκορ με 4-0 από την Μάντσεστερ Σίτι, μέσα στο “Έτιχαντ”.

Εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι του Μάντσεστερ για την Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Τεν Χάαγκ χάνει με 4-0 μέσα στην έδρα της Σίτι.

Μεγάλου πρωταγωνισδτές για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα οι Φόντεν και Χάαλαντ. Ο Άγγλος επιθετικόες άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′ του ντέρμπι, ενώ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το 4-0 του πρώτου μέρους.

Στο… ενδιάμεσο, ο Νορβηγός “killer” ήταν αυτός που με δυο γκολ (34′ και 37′) είχε μετατρέψει σε “περίπατο” το ματς για τους “πολίτες”.