Τρίτη, 7 Μαΐ

Μαρτίνς: «Δεν αντιπροσωπεύει τον Ολυμπιακό η εικόνα μας στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 2-0, για την τέταρτη αγωνιστική των play off της Superleague.

Ο Πέδρο Μαρτίνς στάθηκε στην κακή εικόνα του δεύτερου μέρους, τονίζοντας ότι δεν αντιπροσωπεύει τους πρωταθλητές Ελλάδας.

Όσα είπε ο Πορτογάλος τεχνικός στην κάμερα της Nova:

«Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά με 4-5 κλασικές ευκαιρίες να σκοράρουμε. Είμαστε ευχαριστημένοι από το πρώτο ημίχρονο όχι από το δεύτερο. Ο ΠΑΟΚ ήταν αποτελεσματικός. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε ένα κακό ματς που δεν αντιπροσωπεύει τον Ολυμπιακό.

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διατηρούμε 90 λεπτά τη συγκέντρωση και την προσπάθεια, κάτι που δεν συνέβη σήμερα. Οποιοσδήποτε αντίπαλος θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί την έλλειψη συγκέντρωσή μας».