Μεγάλη εμφάνιση ο Ποκουσέβσκι στην ήττα των Θάντερ, έμειναν χωρίς νίκη οι Λέικερς

Παρά την εντυπωσιακή εμφάνιση του Αλεξέι Ποκουσέφσκι, οι Θάντερ ηττήθηκαν μέσα στην Οκλαχόμα από τους Νάγκετς (113-107 στην παράταση) σε ματς για την preseason. Οι Λέικερς ολοκλήρωσαν τα φιλικά προετοιμασίας χωρίς νίκη (116-112 στο Σακραμέντο από τους Κινγκς).

Την καλύτερη του εμφάνιση στα φιλικά προετοιμασίας των Θάντερ έκανε ο Αλεξέι Ποκουσέφσκι, στην ήττα της ομάδας του μέσα στην Οκλαχόμα από τους Νάγκετς με 113-107 (κ.α. 102-102).

Σε 38 λεπτά συμμετοχής, ο Ποκουσέφσκι είχε 22 πόντους (5/7 δίποντα, 4/9 τρίποντα), 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.

Το Ντένβερ έπαιξε χωρίς Γιόκιτς, Πόρτερ Τζούνιορ, Γκόρντον, Γκριν και φυσικά τον τραυματία Μάρεϊ. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μάρκους Χάουαρντ με 31 πόντους (πέτυχε το τρίποντο που έστειλε τον αγώνα στην παράταση).

Οι Κινγκς επικράτησαν με 116-112 των Λέικερς και υποχρέωσαν τους “Λιμνανθρώπους” στην 6η ήττα τους σε ισάριθμα φιλικά στην preseason. Οι ΝτιΆαρον Φοξ με 21 και Τέρενς Ντέιβις με 20 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ για την ομάδα του Σακραμέντο.

Από τους ηττημένους, ο Λεμπρόν Τζέιμς είχε 30 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 29 λεπτά, ενώ ο Ράσελ Γουέστμπρουκ πρόσθεσε 18 πόντους και 5 ασίστ, με τον Καρμέλο Άντονι να πετυχαίνει 15 πόντους και τον Άντονι Ντέιβις να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.