Κυριακή, 28 Απρ.

Μίλαν – Αταλάντα 1-2: Αποκλεισμός με ανατροπή για τους «ροσονέρι» στο Κύπελλο Ιταλίας

Φωτογραφία Reuters

Η Μίλαν γνώρισε αναπάντεχο αποκλεισμό στο Κύπελλο Ιταλίας από την Αταλάντα, καθώς ηττήθηκε με ανατροπή 2-1 και έμεινε άδοξα εκτός συνέχειας στη διοργάνωση.

Παρότι προηγήθηκε με τον Λεάο στο 45′, η Μίλαν κατάφερε να πάει ισόπαλη με την Αταλάντα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, δεχόμενη γκολ δύο λεπτά αργότερα και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, από τον Κοπμάινερς.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν μάλιστα την ανατροπή με τον ίδιο παίκτη στο 59′ και άντεξαν μέχρι το τέλος του αγώνα, για να φθάσουν στη νίκη και την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου θα αντιμετωπίσουν τη Φιορεντίνα.