Παρασκευή, 3 Μαΐ
24oC Αθήνα

Μίλαν – Λάτσιο 2-0: Nίκη κορυφής για τους «ροσονέρι»

Η Μίλαν νίκησε 2-0 στην έδρα της την Λάτσιο, με τους «ροσονέρι» να «πατούν» στην κορυφή του πρωταθλήματος της Serie A. Πούλισικ και Οκαφόρ τα γκολ για την ομάδα του Στέφανο Πιόλι.

Η Μίλαν παρουσιάστηκε καλύτερη από την Λάτσιοστο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τους «ροσονέρι» να πετυχαίνουν τα γκολ της νίκης τους στο δεύτερο 45λεπτό και να συνάμα να φτάνουν στην κορυφή της βαθμολογίας στην Serie A.

Ο Κρίστιαν Πούλισικ στο 60΄ έκανε το 1-0 με ωραίο σουτ έπειτα από ασίστ του Ράφαελ Λεάο, ενώ ο Νόα Οκαφόρ στο 88ο λεπτό έκανε το 2-0, σκορ που ήταν το τελικό στην αναμέτρηση.

Με αυτό το τρίποντο η Μίλαν σκαρφάλωσε στην 1η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από την Ίντερ.