Δευτέρα, 6 Μαΐ

Μιλγουόκι Μπακς – Μπόστον Σέλτικς 135-102: «Εκκωφαντική» νίκη για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο – Τα αποτελέσματα στο NBA

Οι Μιλγουόκι Μπακς ξέσπασαν στο μεγάλο ντέρμπι με τους Μπόστον Σέλτικς και πήραν μία “εκκωφαντική” νίκη με 135-102, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι ξανά ο κορυφαίος του γηπέδου για την ομάδα του στο NBA.

Με ένα φοβερό ξεκίνημα στο ματς, οι Μιλγουόκι Μπακς βρέθηκαν να προηγούνται ακόμη και με 40 πόντους διαφορά πριν το ημίχρονο, με αποτέλεσμα οι Μπόστον Σέλτικς να πετάξουν… λευκή πετσέτα. Οι “Κέλτες” απέσυραν τους βασικούς τους μετά την ανάπαυλα και τα ελάφια έφθασαν άνετα  στο συντριπτικό αποτέλεσμα του φινάλε.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα σε 26 λεπτά αγώνα, ενώ ο Μπόμπι Πόρτις ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά με 28 πόντους και 12 ριμπάουντ. Ο Λίλαρντ πρόσθεσε 21 πόντους, ενώ για τους ηττημένους Σέλτικς, που προέρχονταν από back to back αγώνα, ο Τέιτουμ έμεινε στους 7 πόντους και ο Μπράουν στους 10 πόντους.