Σάββατο, 4 Μαΐ

Μονακό – Παρί Σεν Ζερμέν 3-1: Νέα ήττα για τους Παριζιάνους πριν το Champions League

Με τους Λιονέλ Μέσι και Κιλιάν Εμπαπέ εκτός με τραυματισμό και το μυαλό στο πρώτο παιχνίδι με την Μπάγερν Μονάχου στο Champions League, η Παρί Σεν Ζερμέν ηττήθηκε με 3-1 από τη Μονακό στη Ligue 1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, με τους Γκολόβιν και  Μπεν Γεντέρ να σκοράρουν πριν το 20λεπτο και παρότι μείωσε με τον Εμερί αμέσως μετά, ο  Μπεν Γεντέρ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ “καθάρισε” το ματς πριν το ημίχρονο.

Οι Παριζιάνοι γνώρισαν έτσι δεύτερη συνεχόμενη ήττα, μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Γαλλίας, αλλά παρέμειναν στην κορυφή της Ligue 1, με +7 από τη Μονακό και +8 από Μαρσέιγ και Λανς, με αμφότερες να έχουν όμως και ένα παιχνίδι λιγότερο.