Σάββατο, 27 Απρ.

Μπαρτσελόνα – Γρανάδα 3-3: Ισοπαλία και «γκέλα ολκής» για τους Καταλανούς στην Ισπανία

Η Μπαρτσελόνα συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις στην Ισπανία και έχασε δύο ακόμη βαθμούς στη “μάχη” για τον τίτλο της “La Liga”, μένοντας στην ισοπαλία με 3-3 κόντρα στη Γρανάδα, η οποία βρίσκεται στη “ζώνη” του υποβιβασμού.

Σε ένα “τρελό” παιχνίδι στο Καμπ Νόου με ανατροπή του σκορ, η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με τον Γιαμάλ στο 15′, αλλά ο Σάντσες ισοφάρισε πριν το ημίχρονο και η Γρανάδα έφθασε στην ανατροπή του σκορ με τον Πελίστρι στο 60′. Οι Καταλανοί ισοφάρισαν ξανά μέσα σε τρία λεπτά με τον Λεβαντόφσκι, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε το “μομέντουμ” και ήταν οι φιλοξενούμενοι αυτοί που βρήκαν στη συνέχεια τρίτο γκολ με τον Μικέλ στο 66′.

Η Μπαρτσελόνα “απάντησε” ξανά με τον Γιαμάλ στο 81′, αλλά παρότι είχε αρκετό χρόνο και ευκαιρίες για ένα τέταρτο γκολ, δεν κατάφερε να σκοράρει και έμεινε στην ισοπαλία, που την αφήνει στο -10 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, στην κορυφή της ισπανικής “La Liga”.

Η Μπαρτσελόνα είναι μάλιστα τρίτη στην Ισπανία, πίσω και από τη Χιρόνα.