Πέμπτη, 2 Μαΐ

Μπαρτσελόνα – Νάπολι: «Εκρηκτικό» ξεκίνημα για τους Καταλανούς με δυο γκολ σε δυο λεπτά

Η Μπαρτσελόνα μπήκε με το πόδι στο γκάζι ενάντια στη Νάπολι, με τους «μπλαουγκράνα» να σκοράρουν δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά κόντρα στους Ιταλούς.

Η Μπαρτσελόνα δεν είχε διάθεση για αστεία απέναντι στη Νάπολι, με τους «μπλαουγκράνα» να πετυχαίνουν δυο γρήγορα γκολ στο 15΄και στο 17΄σε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα από την ομάδα του Τσάβι.

Αρχικά ο Φερμίν Λόπες αξιοποίησε την πολύ όμορφη πάσα του Ραφίνια για να «ανοίξει» το σκορ, με τον Ζοάο Κανσέλο έπειτα από μια εντυπωσιακή αντεπίθεση των Καταλανών, να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Αξίζει να σημειωθεί πως παρά το εντυπωσιακό της ξεκίνημα, η Μπαρτσελόνα πλήρωσε μια στιγμιαία αδράνεια στην άμυνα της, με τον Ραχμάνι στο 30΄να μειώνει σε 2-1 και να δίνει άλλο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.