Μπέτις – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-3: Διπλό Champions League για τους Μαδριλένους

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Φέλιξ, ο οποίος πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (2′, 61′) η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπέτις, επικρατώντας με 3-1 για την 27η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Μαδριλένοι πανηγύρισαν την τρίτη σερί νίκη τους και διατηρήθηκαν στην τρίτη θέση παρέα με την Μπαρτσελόνα (έχει ένα ματς λιγότερο).

Οι Ανδαλουσιάνοι, οι οποίοι έχασαν έδαφος στο κυνήγι της εξόδου τους στο Champions League, είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Τέγιο, ενώ ο Λεμάρ στο 80΄ «σφράγισε» το «τρίποντο» για τους «ροχιμπλάνκος».