Κυριακή, 5 Μαΐ

Μπολόνια για Ευρώπη νίκησε 1-0 την Ίντερ και έστειλε τη Νάπολι πιο κοντά στον τίτλο της Serie A

Η Μπολόνια επικράτησε με 1-0 της Ίντερ και διατήρησε τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη, την ώρα που οι “νεαρτζούρι” έμειναν στο -18 από τη Νάπολι στην κορυφή της Serie A.

Ένα γκολ του Ορσολίνι στο 76ο λεπτό του αγώνα ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην Μπολόνια, η οποία είχε και ακυρωμένο γκολ μέσω VAR στο πρώτο ημίχρονο, αλλά αυτό δεν επηρέασε τελικά το αποτέλεσμα.

Οι “ροσομπλού” ανέβηκαν έτσι στην 7η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς, ενώ η Ίντερ έμεινε στους 47 βαθμούς και επέτρεψε στη Νάπολι να βρεθεί ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου στην Ιταλία.