24oC Αθήνα

Μπολόνια – Τζένοα 2-2: Ματσάρα με δυο πέναλτι, αποβολή για Μιχαΐλοβιτς και «γαλλικά» στον διαιτητή

Μπολόνια και Τζένοα έμειναν στο 2-2 στο “Ρενάτο Νταλ’ Άρα” – Η ισοπαλία διαμορφώθηκε με δυο πέναλτι στο τελευταίο πεντάλεπτο. Αποβλήθηκε ο Μιχαΐλοβιτς και άρχισε τα… γαλλικά στον διαιτητή.

Ματς… απόλαυση ήταν το εναρκτήριο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Serie A, με την Τζένοα να φεύγει με το βαθμό από την έδρα της Μπολόνια (2-2) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του πολύπειρου Ντομένικο Κρισίτο στο 89′.

Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα με τους Χίκεϊ (49′) και Αρναούτοβιτς (πέναλτι πέντε λεπτά πριν το φινάλε), όμως η ομάδα της Γένοβας είχε ισάριθμες «απαντήσεις» με τους Ντέστρο (55′) και στο φινάλε με τον Κρισίτο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς τα έβαλε με τον διαιτητή, μετά από ένα φάουλ που δεν έδωσε σε παίκτη της Μπολόνια, με τον ρέφερι να αποβάλει τον Σέρβο διαιτητή.

Ο Μιχαΐλοβιτς ήταν σε έξαλλη κατάσταση κατά την αποχώρηση του και έριξε τα “γαλλικά” του, στο δρόμο προς τη φυσούνα.