Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0: Ήττα στις καθυστερήσεις για την ομάδα του Τεν Χαγκ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Μπράιτον για την Premier League, δεχόμενη το μοναδικό γκολ του αγώνα από πέναλτι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΜακΆλιστερ ευστόχησε από τα 11 “βήματα” μετά το πέναλτι που έκανε ο Σο και η Μπράιτον πήρε σπουδαία νίκη που την φέρνει στην 6η θέση της βαθμολογίας της Premier League και κοντά στην έξοδο στην Ευρώπη.

Αντίθετα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κινδυνεύει πια σοβαρά να χάσει την 4άδα και το “εισιτήριο” για το Champions League, αφού επέτρεψε στη Λίβερπουλ να βρεθεί στο -4, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο.