Πέμπτη, 2 Μαΐ

Μπρέντφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1: Απίθανο φινάλε με δυο γκολ στο τέλος του αγώνα

Η Μπρέντφορντ με γκολ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να πάρει την ισοπαλία απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία είχε προηγηθεί τρία λεπτά νωρίτερα, σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι για την Premier League.

Μπορεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να βρέθηκε αγκαλιά με τη νίκη χάρη στο γκολ του Μέισον Μάουντ στο 90+6, ωστόσο η Μπρέντφορντ στο 90+9 ισοφάρισε με τον Κρίστοφερ Άγιερ σε ένα αγώνα με τρομερό φινάλε.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό στο μεγαλύτερο μέρος του, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι και μάλιστα να έχουν τέσσερα δοκάρια.

Ωστόσο η ομάδα που κατάφερε να προηγηθεί ήταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όταν ο Μέισον Μάουντ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 0-1 για την ομάδα του.

Το γκολ αυτό όπως είναι λογικό πανηγυρίστηκε έξαλα από τους γηπεδούχους, οι οποίοι ωστόσο δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το τέλος, καθώς ο Κρίστοφερ Άγιερ στο 90+9 ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που ήταν το τελικό στο παιχνίδι.