Τρίτη, 16 Απρ.

NBA: “Απέδρασαν” οι Σίξερς απ’ τον… Αντετοκούνμπο! Απίστευτοι Γουόριορς [vid]

Ο Αντετοκούνμπο και οι Μπακς “κοιμήθηκαν” στο δεύτερο μέρος και οι Σίξερς πέρασαν απ’ το Μιλγουόκι με 113-104. Οι Γουόριορς έριξαν… 39άρα στους πρωταθλητές Καβαλίερς.

Μέχρι το ημίχρονο οι Μπακς ήταν μπροστά στο σκορ στην αναμέτρηση με τους Σίξερς. Η επανάληψη όμως ήταν τραγική για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, που ξέχασε τι θα πει άμυνα και ηττήθηκε τελικά μέσα στο Μιλγουόκι με 113-104.

Ο “Greek freak” -που σήμερα περιμένει τα τελικά αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τη συμμετοχή του στο All Star Game- έφτασε τους 23 πόντους με 10/19 σουτ, 3/5 βολές (τους 21 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο), ενώ είχε 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 3 λάθη πριν αποβληθεί με με έξι φάουλ.

Οι Γουόριορς διέλυσαν την παρέα του Λεμπρόν Τζέιμς, νικώντας τους Καβαλίερς με 126-91! Τα “αστέρια” των “πολεμιστών” βρέθηκαν σε μεγάλη βραδιά, με τον Κέβιν Ντουράρντ να βάζει 21 πόντους (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 τάπες), τον Στέφεν Κάρι 20 και τον Κλέι Τόμπσον 26. Για τους ηττημένους, ο Τζέιμς έφτασε τους 20 πόντους.