Τρίτη, 30 Απρ.

Ντεμπούτο με “Χ’ για Λεμονή

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Πανιώνιος απέσπασε την ισοπαλία 1-1 από τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες στον πρώτο αγώνα του Τάκη Λεμονή στον πάγκο του. Δικαιολογημένα παράπονα έχουν οι Νεοσμυρνιώτες από τη διαιτησία του Παππά.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και είναι χαρακτηριστικό ότι ο Πανιώνιος δεν είχε ούτε μία τελική προσπάθεια στα πρώτα 45 λεπτά. Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο 21′ όταν ο Παππάς έκανε λάθος δίνοντας πέναλτι στη “βουτιά” του Νταλέ πάνω από τον Μάχο.

Ο Λεοζίνιο ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Οι παίκτες του Κοκότοβιτς κράταγαν με ευκολία το υπέρ του σκορ αλλά αυτό μάλλον του κοίμισε στο δεύτερο μέρος. Ο Πανιώνιος στην πρώτη του τελική προσπάθεια ευτύχισε να ισοφαρίσει.

Στο 66′ ο Σιόβας που είχε βγει μπροστά νίκησε τους αντιπάλους του στον αέρα και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Πανσερραϊκός: Ράντμαν, Άλβαρες, Παπάζογλου, Γεωργιάδης, Άμο, Κάστρο (56′ Αμπουμπακάρι), Σουμπίνιο, Μπέλιτς, Νταλέ, Μαβένε, Λεοζίνιο.

Πανιώνιος: Μάχο, Μανιάτης, Σιόβας, Λάτκα, Κοντοές, Τσότσαλιτς, Αναστασόπουλος, Σάμαρης, Γουνδουλάκης (57′ Κούκετς), Σαλαλί (84′ Οκπάκο), Ριέρα.