Παρασκευή, 3 Μαΐ
24oC Αθήνα

Ντινάμο Ζάγκρεμπ – ΑΕΚ: Το 1-1 από τον Στίβεν Τσούμπερ και το δοκάρι των γηπεδούχων

Intime.gr

Η ΑΕΚ ισοφάρισε την Ντινάμο Ζάγκρεμπ, λίγα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και κινδύνεψε να δεχθεί ένα ακόμα γκολ, ελάχιστα μετά το τέρμα του Στίβεν Τσούμπερ.

Η ΑΕΚ μπήκε επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να κάνει το 1-1. Η πίεση από τον Σιμάνσκι βοήθησε τον προωθημένο Βίντα να κλέψει και να περάσει την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή. Εκεί οι Λιβάι Γκαρσία και Τσούμπερ συνδυάστηκαν άψογα, με τον δεύτερο να ελίσσεται και να πλασάρει ψύχραιμα!

Η Ντινάμο Ζάγκρεμπ έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει και πάλι στο 63’, με την γυριστή κεφαλιά του Εμρέλι να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σιμάνσκι.