Ντόρτμουντ – Σεβίλλη: «Τρέλα» με ακύρωση γκολ, υπόδειξη πέναλτι και διπλή εκτέλεση (video)

Η Ντόρτμουντ έκανε το 2-0 επί της Σεβίλλης μέσα στη Βεστφαλία, με έναν… περιπετειώδη τρόπο.

Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ρεβάνς της Ντόρτμουντ με τη Σεβίλλη ξεκίνησε με μια απίστευτη φάση.

Ο Χάαλαντ κατάφερε να σκοράρει στο 48’, τέρμα όμως που ακυρώθηκε. Ο διαιτητής Τσακίρ -μέσω VAR- διαπίστωσε ότι έχει προηγηθεί πέναλτι στον Νορβηγό, σε προηγούμενη φάση, δίνοντας την παράβαση!

Ο επιθετικός της Ντόρτμουντ ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα Μπόνο. Επειδή όμως ο πορτιέρε της Σεβίλλης δεν πατούσε γραμμή, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη, με τον Χάαλαντ να σκοράρει και το γκολ να… μετράει επιτέλους!