Ο γιος του Σέρτζιο Κονσεϊσάο έγινε «ήρωας» στην Πόρτο του πατέρα του

Ο Φρανσίσκο Κονσεϊσάο πέρασε ως αλλαγή στο 87′ στο παιχνίδι της Πόρτο στην έδρα της Εστορίλ και σκόραρε δύο λεπτά αργότερα το νικητήριο γκολ (3-2) σε μία ανεπανάληπτη ανατροπή των “δράκων”.

Η ομάδα του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ και νυν προπονητή, Σέρτζιο Κονσεϊσάο, βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο μέρος και έψαχνε στα τελευταία λεπτά ένα “χρυσό” γκολ.

Αυτό ήρθε λοιπόν από τον γιο του τεχνικού της Πόρτο, ο οποίος τον εμπιστεύτηκε λίγο πριν το φινάλε του αγώνα και δικαιώθηκε. O 19χρονος Φρανσίσκο χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και αμέσως έτρεξε στην αγκαλιά του πατέρα του, σε μία μοναδική στιγμή. Με τη νίκη αυτή μάλιστα, η Πόρτο πέρασε μόνη πρώτη και στο +3 στην κορυφή της βαθμολογίας του πορτογαλικού πρωταθλήματος.