Πέμπτη, 18 Απρ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε “φρένο” στα όνειρα της Τορίνο!

Με γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 84′, η Γιουβέντους αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τορίνο, για την 35η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Έχασαν την ευκαιρία να πάρουν ένα σημαντικό διπλό οι φιλοξενούμενοι στη μάχη για την έξοδο στο Champions League.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν επέτρεψε στην Τορίνο να πιάσει τετράδα και να κάνει όνειρα Champions League. Με κεφαλιά του Πορτογάλου σταρ στο 84′, η Γιουβέντους πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη μισητή αντίπαλο της, στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Τορίνο άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Λούκιτς, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Πιάνιτς. Από την πλευρά της, η Γιουβέντους πίεσε ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους για την ισοφάριση και τελικά βρήκε το γκολ έξι λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ με καρφωτή κεφαλιά του Ρονάλντο που νίκησε τον Σιρίγκου.