Κυριακή, 28 Απρ.

Ο Τάσος Δουβίκας πέτυχε γκολ στο Βιγιαρεάλ – Θέλτα 3-2

ΦΩΤΟ eurokinissi αρχείου

Ο Τάσος Δουβίκας προσπάθησε να ξαναβάλει τη Θέλτα στο παιχνίδι με τη Βιγιαρεάλ, αλλά τελικά το γκολ του δεν απέτρεψε την ήττα της ομάδας του με 3-2 στη 18η αγωνιστική της “La Liga”.

Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε με τρία γκολ διαφορά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως ο Δουβίκας μείωσε για τη Θέλτα στο 52′ και πέντε λεπτά αργότερα ο Λάρσεν έκανε ξανά ντέρμπι το ματς, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Η Θέλτα έμεινε έτσι στη “ζώνη” του υποβιβασμού στη “La Liga” και φαίνεται ότι θα δώσουν “μάχη” για την παραμονή τους στην κατηγορία. Ο Δουβίκας σκόραρε πάντως σε ένα ακόμη παιχνίδι και πλέον έχει τρία γκολ στην Ισπανία.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στη “La Liga”

Ράγιο Βαγεκάνο – Βαλένθια 0-1
(61′ Κανός)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Χετάφε 3-3
(44′, 69′ πεν. Γκριεζμάν, 63′ Μοράτα – 53′, 90+3′ πεν. Μαγιοράλ, 87′ Ροντρίγκες)

Γρανάδα – Σεβίλλη 0-3
(23′ Πεντρόσα, 32′ Οκάμπος, 49′ Ράμος)

Μπαρτσελόνα – Αλμερία 3-2
(33′ Ραφίνια, 60′, 83′ Ρομπέρτο / 41′ Μπαπτιστάο, 71′ Έντγκαρ) Αθλέτικ – Λας Πάλμας 1-0 (90+4′ Ετσεβαρία)

Βιγιαρεάλ – Θέλτα 3-2
(13′ Πεντράθα, 40′ Μαντί, 48′ πεν. Παρέχο / 52′ Δουβίκας, 57′ Λάρσεν)