Site icon NewsIT

Ο Βαγγέλης Παυλίδης πέτυχε φοβερό γκολ για την Αλκμάαρ

10.04.2022 | 23:29

Soccer Football - Europa Conference League - Round of 16 First Leg - Bodo/Glimt v AZ Alkmaar - Aspmyra Stadion, Bodo, Norway - March 10, 2022 Bodo/Glimt's Elias Kristoffersen Hagen in action with AZ Alkmaar's Vangelis Pavlidis Mats Torbergsen/NTB via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. NORWAY OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN NORWAY.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης συνεχίζει να σκοράρει ακατάπαυστα στην Ολλανδία και κόντρα στην Τσβόλε πέτυχε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς, για λογαριασμό της Αλκμάαρ.

Στο 80ο λεπτό του αγώνα, ο διεθνής Έλληνας επιθετικός, πέρασε τον αντίπαλό του με ποδιά, στα όρια της περιοχής και από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά για το 1-1 στο ματς.

Η Αλκμάαρ δεν κατάφερε όμως να πάρει τελικά, τίποτα από το παιχνίδι, αφού δέχθηκε και δεύτερο γκολ λίγα λεπτά αργότερα, χάνοντας με 2-1 στην έδρα της αντιπάλου της.