Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς «έσωσε» τον βαθμό για τη Μίλαν στο 1-1 με την Ουντινέζε στη Serie Α

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς σκόραρε στο 90+2′ για τη Μίλαν στην έδρα της Ουντινέζε και έσωσε έστω τον ένα βαθμό για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 για τη 17η αγωνιστική της Serie A.

Ένα γκολ του Μπέτο από το 17ο λεπτό της αναμέτρησης έδωσε από νωρίς το προβάδισμα στους γηπεδούχους και η ομάδα του Πιόλι έδειχνε ανήμπορη να “απαντήσει”, ενώ κινδύνευσε να δεχθεί και δεύτερο γκολ. Ο Σουηδός σούπερ σταρ “μίλησε” όμως τελευταίος στο ματς και με ένα… αεροπλανικό στις καθυστερήσεις του αγώνα, απέτρεψε την ήττα για τους “ροσονέρι”.

Η Μίλαν ανέβηκε έτσι στους 39 βαθμούς, αλλά κινδυνεύει να χάσει πια την πρώτη θέση της Serie A, αφού η δεύτερη Ίντερ έχει 37 βαθμούς και η τρίτη Νάπολι 36 βαθμούς, αμφότερες με ματς λιγότερο. Η Ουντινέζε από την πλευρά της, έμεινε για 4η αγωνιστική αήττητη, αλλά έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει ακόμη περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού (είναι στο +7 με παραπάνω ματς).