Όλα τα αποτελέσματα στο Europa League: Στην παράταση προκρίθηκαν Γουέστ Χαμ και Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Μετά τις Λειψία, Μπαρτσελόνα, Μπράγκα, Ρέιντζερς και Αταλάντα, η Λιόν, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης και η Γουέστ Χαμ πήραν τα τελευταία “εισιτήρια” και συμπλήρωσαν την 8άδα του φετινού Europa League.

Οι Γάλλοι “άντεξαν” και μετά την ισοφάριση της Πόρτο σε 1-1 και με τη νίκη 1-0 στο πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας, πανηγύρισαν την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Πιο δύσκολες ήταν οι προκρίσεις για τη Γουέστ Χαμ και την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, αφού αμφότερες χρειάστηκαν ένα γκολ στην παράταση για να “λυγίσουν” αντίστοιχα της Σεβίλλη και Μπέτις, η πρώτη με νίκη 2-0 και η δεύτερη με ισοπαλία 1-1, αλλά και εκτός έδρας νίκη στο πρώτο ματς.