Ολυμπιακός – Αϊντχόφεν: Οι «κανονιές» των Εμβιλά και Ελ Αραμπί (videos)

Απίθανο πρώτο ημίχρονο στο “Καραϊσκάκης”, με τον Ολυμπιακό να προηγείται δύο φορές της Αϊντχόφεν κι αυτή να “απαντά” αμφότερες, πριν “μιλήσει” κι ο Ελ Αραμπί.

Μετά το γρήγορο γκολ του Μπουχαλάκη και το “πάγωμα” από τον Ζάχαβι, οι Πειραιώτες ξανά βγήκαν στην επίθεση και πέτυχαν δεύτερο γκολ με μια “κανονιά” του Εμβιλά έξω από την περιοχή.

Ο Ζάχαβι όμως και πάλι, ισοφάρισε μόλις δύο λεπτά αργότερα με μία κεφαλιά, που δεν κατάφερε να αποκρούσει ο Σα, για το 2-2 στο παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός δεν πτοήθηκε όμως και ήταν η σειρά του Ελ Αραμπί να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. Με δικό του κλέψιμο στην άμυνα των Ολλανδών και εκπληκτική ντρίμπλα στον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο “πυρπολητής” των Πειραιωτών έγραψε το 3-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.