Πέμπτη, 2 Μαΐ

Ολυμπιακός – Γουέστ Χαμ: Το φοβερό γκολ του Φορτούνη για το 1-0 και το αυτογκόλ του Ογκμπόνα για το 2-0

Φωτογραφία Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Γουέστ Χαμ, για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League και βρήκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, για να πάει με σημαντικό προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο 33ο λεπτό του αγώνα, ο Κώστας Φορτούνης έκανε “μαγική” ενέργεια έξω από την περιοχή και ακόμη πιο όμορφο σουτ με το εξωτερικό, για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το Ολυμπιακός – Γουέστ Χαμ 1-0.

Λίγο πριν το ημίχρονο όμως, οι Πειραιώτες βρήκαν και δεύτερο γκολ, με τον Ροντινέι να σεντράει από δεξιά με το αριστερό πόδι, τον Ογμπόνα να βάζει την προβολή και να πετυχαίνει αυτογκόλ για το 2-0 στο ματς.

Το γκολ του Φορτούνη για το 1-0

Το αυτογκόλ για το Ολυμπιακός – Γουέστ Χαμ 2-0