Πέμπτη, 2 Μαΐ

Ολυμπιακός: Ήττα με ελπίδες στη Euroleague του πόλο γυναικών

ΦΩΤΟ intime

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 14-12 στην Ισπανία από την Σαμπαντέλ, αλλά έδειξε ότι έχει τις δυνατότητες να ανατρέψει το σκορ στον Πειραιά και να πάρει την πρόκριση στο Final4 της Euroleague στο πόλο γυναικών.

Οι “ερυθρόλευκες” ήταν εξαιρετικές στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι τα τελευταία λεπτά, όμως οι Ισπανίδες επικράτησαν με 4-2 στο τελευταίο 8λεπτο και πήραν τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων.

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να καλύψει έτσι και τη διαφορά στο δεύτερο ματς για τα προημιτελικά της Euroleague στο πόλο γυναικών, για να ανατρέψει την κατάσταση και να συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 3-3, 4-4, 4-2.
Σαμπαντέλ: Έστερ, Ορτίθ, Φαν ντε Σλοτ 2, Αρίνο, Μορέλ, Πέρες, Ναβάρο 1, Μάικα Γκαρσία 2, Φόρκα 5, Κέουνινγκ 2, Τανκέεβα, Λόπες 2, Καρίγια.
Ολυμπιακός: Χρυσή Διαμαντοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου 3, Μπενέκου, Ελευθεριάδου 1, Κανετίδου, Αβραμίδου 2, Σιούτη, Μαργαρίτα Πλευρίτου 2, Τορνάρου, Βασιλική Πλευρίτου 2, Τσουκαλά 2, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου.